Zpět seznam článků

Snídali jsme s Vámi vážně i s humorem

Vydáno: 21.dubna 2016

Dne 9.4.2014 jsme uspořádali v prostorách HUB v Praze 5 „HR snídani vážně i s humorem“. Tématem našeho ranního setkání byly „Cíle / Výkon a potenciál / Kalibrace pracovních funkcí a Odměňování.“ Hostem, který s námi sdílel několikalité zkušenosti ze své praxe byl pan Aleš Jirec, nezávislý poradce v HR se zaměřením na odměňování, nábor a vzdělávání.

Po úvodním přivítání účastníků představil Jan Pavelka společnost Talterra, seznámil s její činností a vlastní aplikací pro řízení výkonnosti Perfolean.

Poté se již vžil do role HR manažera české dynamické pojišťovny a snažil se představit generálnímu řediteli uživatelsky přívětivý, intuitivní systém pro nastavení cílů zaměstnanců, jejich hodnocení a následnou práci s týmem. Důvodem pro jeho zavedení je nevyrovnaná výkonnost, přestože ve společnosti běží talentový program, odcházejí klíčoví pracovníci, což destabilizuje firmu. HR manažer vnímá lidský kapitál jako základní kapitál firmy a proto s ním chce více pracovat a rozvíjet ho.
K tomu se na trhu nabízí aplikace, v níž lze snadno nastavovat cíle, sledovat jejich plnění, pracovat s hodnocením, porovnávat výkon jednotlivých zaměstnanců, sledovat jejich vývoj i potenciál, určovat talenty a vychovávat nástupce. Vhodnými nástroji je možné analyzovat postavení celého týmu, využívat různé filtry apod. Pro nastavení správného odměňování na základě splnění cílů a následně udržení klíčových zaměstnanců si přizve externího experta na kompenzace a odměňování, který generálnímu manažerovi vysvětlí, jaké metodiky lze v HR používat, jaký význam mají výstupy pro společnost a jakým způsobem je interpretovat.
Na závěr se HR manažerovi podařilo přesvědčit generálního ředitele o smyslu investice do nové aplikace.

Prezentací provázel ředitel společnosti Talterra Jan Pavelka s kolegou konzultantem Petrem Kadlecem a vtipným průvodcem její druhé části byl pan Aleš Jirec, poradce v HR se zaměřením na odměňování, nábor a vzdělávání.
Účastníci velmi ocenili originální formu prezentace produktu a prostor pro chvílemi velmi živou diskuzi, k čemuž se přičinili právě oni.

Všem přítomným děkujeme za účast a těšíme se na setkání na naší další HR snídani, kterou připravujeme na 5.června 2014.

Prezentace ke stažení
Fotogalerie

Přihlášení do aplikace Perfolean – 30 dní zdarma

Chcete podobný článek? Jak být v HR nejlepší a školení