Zpět seznam článků

Fórum personalistů 2013 a Talent management bez byrokracie

Vydáno: 21.dubna 2016

Ve dnech 3. a 4. prosince jsme se zúčastnili konference Fórum personalistů a současně probíhajícího veletrhu proHRexpo. Hned první den odpoledne jsme měli příležitost přednést svůj příspěvek na téma Talent management bez byrokracie.

Během dvou dnů jsme vyslechli mnoho zajímavých vystoupení, potkali známe kolegy a seznámili se s novými tvářemi. Celkově bylo v hotelu Clarion v Praze registrováno na 911 účastníků obou akcí.

Naše postřehy z konference

  • Hned v úvodním bloku se Štěpán Lukeš z IBM zamýšlel nad tím, nakolik nás v HR ovlivňují zkušenosti a osvědčené praktiky z předchozích zaměstnání, které zkoušíme i v nových prostředích. Často nefungují a nás to omezuje. S tím jednoznačně souhlasíme.
  • David Formánek a Jitka Adámková se s námi podělili o zkušenosti s rozvojem svých  HR oddělení a transformačními projekty,  tj. v KB a RWE. Velmi nás oslovil zejména přístup založený na službách v HR. V ČR se zatím málo vidí, ačkoliv je velmi běžný v jiných oblastech – např. IT, telekomunikace apod. To je jedna z věcí, kterým se chceme ve spolupráci s našimi klienty více věnovat, aby si interní i externí uživatelé HR služeb uvědomovali jejich hodnotu.
  • Druhý den paní Bernardová z rodinného pivovaru Bernard popsala jejich cestu k identifikaci firemních hodnot a práci se zaměstnanci. Bylo krásné vidět někoho, kdo tak žije se svojí firmou, všechny nás to naplnilo emocemi.
  • Téma angažovanosti zaměstnanců a její ovlivňování je velmi aktuální. Bylo předmětem příspěvku Radky Červinkové (Deloitte Advisory), která hovořila o interním projektu v organizaci, jež se následně přerodil ve standardní službu nabízenou klientům. Rovněž Vladimír TukaNeuroleadership Group hovořil o angažovanosti zaměstnanců a o tom, jaké souvislosti má s fungováním našeho mozku a poznatky neurovědy.
  • Středeční odpolední blok již trochu trpěl menším počtem účastníků, ale pro nás byla velmi zajímavá sekce věnovaná Talent managementu. Paní Hana Šimonová popsala situaci a rozvoj talentovaných specialistů ve společnosti Faurecia, která provozuje řadu továren na automobilové komponenty v České republice a je součástí nadnárodní korporace. Z toho vyplývají určitá specifika týkající se centralizovaných postupů a systémů. I tak je však třeba umět přizpůsobit regionální normy českým podmínkám. Velmi prakticky pojatý příspěvek i s ukázkou používaných formulářů.
  • Paní Soňa Jelínková (British American Tobacco) popsala své zkušenosti s rozjezdem talentového programu a zejména velmi cenný příběh o tom, jak to napoprvé nevyšlo. Ovšem paní Jelínková nehodila flintu do žita, s externí společností dokázala změnit přístup a komunikaci s managementem. Nakonec jsme se tedy dočkali happy endu a konkrétních doporučení či kritických faktorů úspěchu.

Forum personalistu 2013

Talent management bez byrokracie

K programu jsme přispěli i my vlastní prezentací na téma Talent management bez byrokracie. Popsali jsme situaci na českém trhu a demonstrovali opatření, kterými lze zjednodušit příliš komplikovaný proces Performance managementu. Více se dočtete v naší prezentaci zde.

Několik vybraných fotografií neleznete v naší galerii.

Shrnutí

Máme zkušenost s posledními třemi ročníky Fóra personalistů. Nejvíce si ceníme možnosti setkat se s klienty či navázat nové kontakty, ať už potenciální zákazníky či partnery. Obsah příspěvků byl velmi zajímavý a aktuální. Provedení i organizace velmi dobrá. Vnímáme určitý pokles v počtu návštěvníků a rovněž zastoupení dodavatelů na veletrhu se mění. V minulosti zde byla spousta konzultačních společností, dodavatelů softwaru. Nyní se jedná spíše o partnery v oblasti osobního rozvoje (coaching, jazykové vzdělávání, diagnostiky), zdravotnické služby a asistence při náboru.

 

Pro nás je účast na akci zajímavá: nashledanou na Fóru personalistů 2014.

Chcete podobný článek? Jak být v HR nejlepší a školení